شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

نینجاگرام بهترین و پرطرفدار ترین ربات شبکه اینستا گرام می باشد. این ربات اکثر کارهای مورد نیاز شما رو به صورت اتوماتیک انجام میدهد در وقت شما به صورت چشم گیری صرفه جویی و در عین حال فالوور و لایک زیادی را برای شما جذب میکند همینطور باعث افزایش سود شما خواهد شد .

دراین دوره اموزش که به زبان فارسی و به صورت صفر تا ۱۰۰ و کاملا حرفه ای میباشد با دیوار آتش kerio control  آشنا میشوید و پس از پایان این دوره آموزشی توانایی نصب و پیکر بندی این فایر وال محبوب رو خواهید داشت .آموزش ها در یک فصل و شامل ۲۵ فیلم اموزشی هستند  با کیفیت بسیار بالا.لینک های دانلود به صورت مستقیم و با قابلیت ادامه دانلود در زیر همین پست قرار میگیرند.

برای یادگیری این که چطور بتونیم یه برنامه برای آندروید بنویسیم و چطور اون رو در استور های معروفی مانند گوگل پلی قرار بدیم یکسری فیلم آموزشی برنامه نویسی آندروید صفر تا ۱۰۰ رو براتون آماده کردم که کاملا به زبان فارسی در ۴ فصل به بررسی و آموزش بخشهای مختلف برنامه نویسی آندروید میپردازه.

آموزش درآمد زایی از اینترنت عنوان مطلبی هستش که امروز در موردش پست میزارم .همه این روزها در این باره پکیج میسازن یا کتاب مینویسن و خیی کارای دیگه که منجر به پول دار شدن خودشون میشه و دارن از این راه امرار معاش میکنند.

فیلم های آموزشی که برای امروز در نظر گرفتم آموزش کامل و صفر تا صد طراحی وب به صورت استاتیک هستش.پس از مشاهده این دوره اموزشی شما قادر به طراحی وبسایتهای استاتیک به صورت کامل میباشید.

آموزش تصویری نصب sql server 2012 به نرم افزار آموزش SQL Server 2012 خوش آمديد. در اين نرم افزار آموزشي مي‌خواهيم روش نصب و کار با SQL Server 2012 را بررسي کنيم. سادگي استفاده از نرم افزار SQL Server 2012 و همچنين هماهنگي کامل آن با NET Platform. باعث شده تا کاربران اين پايگاه داده […]

دانلود فیلم آموزش نصب و پیکر بندی [Windows Server 2012 [70-410 ویندوز سرور  ۲۰۱۲ به انگلیسی:  Windows Server 2012   یک سیستم‌عاملاز خانواده  مایکروسافت ویندوز و از گروه ویندوز سرور تولید شده از شرکتمایکروسافت و برای سرور است. مهمترین ویژگی این نسخه نسبت به نسخه‌های قبلی رابط کاربری جدید مترو است. ویژگی‌های جدید محیط جدیدی برای کنترل […]

برنامه نویسی پایگاه داده در ASP.NET بخش آخر آموزش ASP.NET  در 4 درس  که شامل موارد زیر است. مباحث: ADO.NET با کد نویسی کلاسهای ارتباط با بایگاه داده احراز هویت کاربر ذخیره تصویر در پایگاه داده گزارش گیری از بانک اطلاعاتی سرویس ایمیل   دانلود قسمت دهم دانلود قسمت یازدهم دانلود قسمت دوازدهم

فیلم آموزش ASP.NET قسمتهای ۹ (کار با پایگاه داده)     دانلود رایگان فیلم آموزش ASP.NET قسمت ۹ این راهکار نحوه ساخت یک برنامه ساده داده ای در ASP.Net و استفاده از کنترل هایی که برای این منظور طراحی شده را به شما آموزش می دهد . در این فیلم آموزش ASP.NET  شما با انجام […]

آموزش تصویری نصب sql server 2012

مرجع آموزش برنامه نوسی و شبکه

آموزش تصویری نصب sql server 2012

به نرم افزار آموزش SQL Server 2012 خوش آمديد. در اين نرم افزار آموزشي مي‌خواهيم روش نصب و کار با SQL Server 2012 را بررسي کنيم. سادگي استفاده از نرم افزار SQL Server 2012 و همچنين هماهنگي کامل آن با NET Platform. باعث شده تا کاربران اين پايگاه داده افزايش چشم‌گيري داشته باشند. نسخه 2012 اين پايگاه داده داراي قابليت‌هاي جديدي است که باعث شده تا SQL Server 2012 بتواند رقيب بسيار خطرناکي براي رقيب ديرينه خود يعني Oracle باشد. SQL Server 2012 داراي سرويسهاي مختلفي است که با استفاده از همه آنها مي‌توانيد يک پايگاه داده قدرتمند ايجاد کنيد. در هسته اين نرم افزار يک موتور پايگاه داده‌اي رابطه‌اي قوي وجود دارد. در اين قسمت شما مي‌توانيد داده‌هاي خود را ذخيره کنيد، تغيير دهيد و بازيابي نمائيد. SQL Server 2012 داراي سرويسهاي مختلفي است که با استفاده از همه آنها مي‌توانيد يک پايگاه داده قدرتمند ايجاد کنيد. در هسته اين نرم افزار يک موتور پايگاه داده‌اي رابطه‌اي قوي وجود دارد. در اين قسمت شما مي‌توانيد داده‌هاي خود را ذخيره کنيد، تغيير دهيد و بازيابي نمائيد. ليست قسمتهاي ديگر اين نرم افزار را در زير مشاهده مي‌کنيد.
• سرويس Analysis
• سرويس Integration
• سرويس Notification
• سرويس Reporting
• سرويس Service Broker
• قبول کدهاي VB.NET و C#
• قبول سرويس HTTP
• سرويس Replication
• سرويس Full-Text Search
نرم افزار SQL Server 2012 داراي نگارشهاي مختلف زير است که در اين نرم‌افزار آموزشي از نگارش Enterprise که کاملترين نسخه SQL Server مي‌باشد استفاده مي‌کنيم.
• Enterprise
• Business Intelligence
• Standard
• Developer
• Web
• Express
• Compact
• Azure
روش نصب SQL Server 2012 :
توجه کنيد که نسخه Enterprise در سيستم عاملهاي Windows Server نصب مي‌شود. در اين نرم افزار آموزشي مي‌خواهيم SQL Server 2012 Enterprise را بر روي windows Server 2008 Service Pack 1 نصب کنيم. براي آنکه تمامي ويژگيهاي SQL Server را نصب کنيم بايد .Net frame work بر روي اين سرور نصب شود. براي نصب روي دکمه Stat کليک کنيد.
منوي Administrative Tools را باز کنيد.
روي گزينه Server Manager کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

آموزش تصویری نصب sql server 2012

روي گزينه Features کليک کنيد.
روي گزينه Add Features کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

گزينه .NET Framework 3.5.1 Features را فعال کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

روي دکمه Add Required Role Services کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

روي دکمه Next کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
روي دکمه Install کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون برنامه نصب در حال نصب ويژگي انتخاب شده است.
روي دکمه Close کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

روي دکمه Close کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

حال براي نصب SQL Server در ابتدا بايد DVD برنامه نصب SQL Server را در DVD Drive خود قرار دهيد. در ادامه DVD نصب را وارد DVD Drive مي‌کنيم.
روي گزينه Run Setup.exe کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون برنامه نصب اجرا شده و در قسمت Planning قرار داريم. در اين قسمت مي‌توانيد حداقل سخت افزار و نرم افزار مورد نياز، بررسي مشخصات سيستم و … را مشاهده کنيد.
براي نصب روي گزينه Installation کليک کنيد.
با استفاده از گزينه اول يک نسخه جديد از SQL Server نصب مي‌گردد يا مي‌توانيد مشخصات SQL Server نصب شده را تغيير دهيد. روي اين گزينه کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت حداقل نيازهاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري سيستم شما بررسي مي‌شود. در صورتي که حداقل‌هاي لازم را نداشته باشيد برنامه نصب متوقف شده و ادامه پيدا نمي‌کند. روي دکمه OK کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت بايد شماره سريال نرم افزار SQL Server 2012 خريداري شده از شرکت Microsoft را وارد نمائيد. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين صفحه قوانين استفاده از اين نرم افزار را خوانده و با کليک بر روي گزينه I Accept the license terms اعلام ميکنيم که اين قوانين را پذيرفته‌ايم. روي گزينه I Accept the license terms کليک کنيد.
با فعال کردن گزينه مشخص شده شما اطلاعات feature usage data را جهت همکاري براي پيشرفت محصولات ماکروسافت براي سايت ماکروسافت مي‌فرستيد. اين اطلاعات شامل مشخصات سخت افزاري شما و نحوه استفاده از SQL Server است.روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت در صورتي که مشکلي در سيستم شما براي نصب وجود داشته باشد خطايي نمايش داده مي‌شود. در صورتي که خطا را برطرف نکنيد ممکن است بعضي از ويژگيهاي SQL Server به خوبي کار نکند يا نصب نشود. براي مشاهده خطا روي گزينه warning مشخص شده کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون توضيحي در مورد خطا داده شده است که با استفاده از آن مي‌توانيد اين خطا را رفع کنيد. در اينجا خطاي روي داده حاصل از وصل نبودن اين کامپيوتر به اينترنت است. روي دکمه OK کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

توجه کنيد که خطاهاي نوع warning از نصب نرم افزار جلوگيري نکرده و بهتر است که رفع شوند ولي خطاهاي نوع Failed باعث مي‌شوند که نتوانيد نرم افزار را نصب کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون بصورت پيش فرض نصب SQL Server انتخاب شده است. با استفاده از گزينه دوم مي‌توانيد فقط SQL Server PowerPivot که در نرم افزار SharePointکاربرد دارد را نصب کنيد. با انتخاب گزينه سوم نيز هر دو ويژگي فوق نصب خواهند شد. براي نصب SQL Server روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت ليست ويژگيهايي که مي‌خواهيد نصب کنيد از شما پرسيده مي‌شود. با کليک بر روي هر گزينه در قسمت Features توضيح آن در قسمت Description نمايش داده مي‌شود. براي انتخاب تمامي اين ويژگيها روي دکمه Select All کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت چک ميشود که با توجه انتخاب هاي انجام شده سخت افزار و نرم افزارهاي لازم مانند
.Net framework نصب شده اند يا خير. براي ادامه روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت بايد نام نمونه (instance) را تعيين کنيم. همانطور که مي‌دانيد از نسخه 2000 به بعد SQL Server در هر کامپيوتر مي‌توانيد بيش از يک نمونه (instance) نصب کنيد. استفاده از نمونه‌هاي مختلف براي نرم افزارهاي مختلف باعث مي‌شود تا امنيت و کارايي افزايش يابد.
اکنون گزينه Default instance انتخاب شده و بصورت پيش فرض يک نام تعيين شده است. در صورتي که مي‌خواهيد اين نام را تغيير دهيد روي گزينه Named instance کليک کرده و نام جديد را وارد کنيد.
در زمان انتخاب گزينه Named instance به موارد زير توجه کنيد:
1- نامها به حروف بزرگ و کوچک حساس نيستند.
2- نامها نمي‌توانند عبارات رزرو شده مانند Default ياMSSQLServer باشند.
3- هر نام حداکثر 16 کاراکتر مي‌تواند باشد.
4- حرف اول هر نام بايد با حروف يا کاراکتر underscore (_ ) شروع شود.
5- در نامها از کاراکترهايي مانند \ , : ‘ & @ نمي‌توانيد استفاده نمائيد.
در صورتيکه شرايط فوق برقرار نباشد در زمان نصب خطا نمايش داده مي‌شود.
در صورتي که بر روي اين سرور يک نمونه ديگر نصب شده باشد در پايين اين پنجره اسم و مشخصات محل ذخيره سازي آنها نمايش داده مي‌شود. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون مي‌توانيد محل، نام و حجم مورد نيازي براي نصب نرم افزار را مشاهده کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت دو برگه به نام‌هاي Service Accounts و Collation وجود دارد. در برگه Service Accounts تعيين مي‌شود که کدام کاربر به کدام سرويس از SQL Server دسترسي دارد. در قسمت Service نام سرويس و در قسمت Account Name نام کد کاربري که به هر سرويس دسترسي خواهد داشت تعيين مي‌شود. با کليک بر روي هر سلول مي‌توانيد نام کاربر را تغيير دهيد. در قسمت Startup Type هم مي‌توانيد تعيين کنيد که نحوه اجرا شدن اين سرويس به چه صورت باشد. روي برگه Collation کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

مي‌خواهيم در موتور SQL Server زبان فارسي را بعنوان Collation انتخاب کنيم تا در هنگام ذخيره سازي داده فارسي و مرتب کردن آن مشکلي وجود نداشته باشد. روي دکمه Customize کليک کنيد.
گزينه windows collation designator and sort order را فعال کنيد.
ليست باز شونده Collation designator را باز کنيد.
حرف P را تايپ کنيد.
روي گزينه Persian کليک کنيد.
روي دکمه OK کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

به همين ترتيب Collation مربوط به سرويس Analysis را نيز تغيير مي‌دهيم.
روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت بايد نحوه اعتبارسنجي و کد کاربري مدير موتور اين نمونه SQL Server را تعيين کنيم. روي گزينه Mixed mode کليک کنيد تا اعتبار سنجي هم از طريق ويندوز و هم از طريق SQL Server انجام شود و در Connection String بتوانيم از از اين کد کاربري و رمز عبور استفاده کرده و ضريب امنيت را افزايش دهيم.اکنون بايد رمز عبور کد کاربري sa که مدير اين موتور SQL Server است را وارد کنيم. در ادامه رمز عبور Eniac12 را در جعبه متن Enter password و Confirm password وارد مي‌کنيم.اکنون در قسمت specify SQL Server administrators بايد کد کاربري مدير SQL Server را وارد کنيم. با کليک بر روي دکمه Add مي‌توانيد کاربر مورد نظر خود را انتخاب کنيد. روي دکمه Add Current User کليک کنيد تا کد کاربري که اکنون با آن وارد شده‌ايم انتخاب شود.روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت کد کاربري مدير و محل نگهداري سرويس Analysis تعيين مي‌شود. روي دکمه Add Current User کليک کنيد.
روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت مي‌توانيد سرويس Reporting را تنظيم کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در صورتي که بخواهيد از سرويس Distributed Replay Controller استفاده کنيد بايد يک کاربر براي آن در اين قسمت تعيين کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت مي‌توانيد آدرس محل ذخيره سازي Distributed Replay Client را تغيير دهيد. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت در صورتي که گزينه موجود را انتخاب کنيد يک سري اطلاعات براي شرکت Microsoft ارسال خواهد شد تا در نسخه‌هاي بعدي کارايي و ويژگيهاي SQL Server افزايش يابد و در صورتي که خطايي رخ داد، اين خطا بصورت خودکار براي بررسي به شرکت Microsoft ارسال مي‌شود. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت بررسي شده است که برنامه Setup در حين کار به مشکلي برخورد نکند. روي دکمه Next کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

در اين قسمت در يک ساختار درختي ويژگيها و سرويس‌هايي که نصب خواهد شد نمايش داده مي‌شود. روي دکمه Install کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون برنامه در حال نصب SQL Server 2012 است و بايد مدتي منتظر بمانيد……
حال SQL Server نصب شده است در اين پيغام بيان شده که براي نصب کامل بايد يک بار کامپيوتر را Restart نمائيد. روي دکمه OK کليک کنيد.
در قسمت بالاين اين پنجره ليست ويژگيها و سرويسهايي که نصب شده است مشخص گرديده در صورتي که سرويسي به درستي نصب نشده باشد در اين قسمت با يک آيکون قرمز رنگ مشخص مي‌شود. روي دکمه Close کليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

اکنون مي‌توانيد با کليک بر روي گزينه اول يک نمونه ديگر از SQL Server را نيز نصب کنيد. براي خروج روي دکمه Closeکليک کنيد.
آموزش تصویری نصب SQL Server - نسخه 2012

توجه کنيد که بعد از نصب حتما يکبار کامپيوتر را Restart نمائيد.
روش حذف SQL Server 2012 يا Uninstall کردن آن نيز بسيار ساده است. براي اين کار روي دکمه Start کليک کرده و گزينه Add or Remove Programs واقع در Control Panel را انتخاب نمائيد. در ليست ظاهر شده روي گزينه Microsoft SQL Server 2012 کليک کرده و روي دکمه Remove کليک کنيد. براي تغيير مولفه‌هاي نصب شده يا نصب مجدد روي دکمه Change کليک کنيد.

منــبـــع

مرجع آموزش برنامه نوسی و شبکه

دیدگاه خود را به ما بگویید.