1. Home
  2. »
  3. HTML CSS
  4. »
  5. آموزش HTML و CSS به زبان فارسی و لینک مستقیم
آموزش HTML و CSS به زبان فارسی و لینک مستقیم

خلاصه این مطلب :

آموزش HTML و CSS به زبان فارسی و لینک مستقیم

آموزش HTML و CSS به زبان فارسی و لینک مستقیم

HTML چیست ؟

عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کلیه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و توسط مرورگر نمایش داده می شوند.

به عبارت دیگر مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای asp و php را نمیشناسند و کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد.

کامپایلر های زبان های برنامه نویسی سروری در نهایت کد های خود را برای نمایش به کد اچ تی ام ال تبدیل میکنند و برای مرورگر میفرستند تا به کاربران نمایش داده شود.

HTML یک زبان نشانه گذاری است ، به این معنی که بخش های مختلف توسط اجزایی به نام تگ از هم جدا شده ، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط خود هستند . این تگ ها به مرورگر اعلام می کنند که هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و باید به چه صورت نمایش داده شود .

CSS چیست؟

CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets می باشد و برای تعیین کردن ظاهر صفحات HTML بکار می رود. زبان CSS ابتدا در سال ۱۹۹۷ ارائه شد اما محبوبیت خود را در سال ۲۰۰۰۰ بدست آورد و توسط طراحان وب مورد استفاده قرار گرفت.

CSS چه تفاوتی با HTML دارد؟

از HTML برای ایجاد ساختار و عناصر تشکیل دهنده صفحه استفاده می شود، صفحه ایجاد شده با HTML فرمت و قالب مشخصی ندارد و عناصر صفحه به شکل نامرتبی در وب سایت نمایان می شوند. به همین دلیل باید از CSS استفاده کرد تا بتوان صفحات ایجاد شده با HTML را به فرم و قالب کاربر پسندی تبدیل کرد.

آموزش HTML و CSS به زبان فارسی و لینک مستقیم

فیلم های آموزش HTML و CSS که برای امروز در نظر گرفتم آموزش کامل و صفر تا صد طراحی وب به صورت استاتیک هستش.پس از مشاهده این دوره اموزشی شما قادر به طراحی وبسایتهای استاتیک به صورت کامل میباشید.

همانو طور که در تصویر اولی مشاهده میکنید CSS برای HTML حکم معماری بیرونی را دارد.وظیفه CSS سرو سامان دادن به ساختار نه چندان زیبای HTML است .

به عبارتی HTML اسکلت و CSS پوست انسان را تشکبل میدهند و هر صفحه وبی بدون  CSS هیچ جزابیتی برای کاربر ندارد.

آموزش HTML و CSS در ۱۵ قسمت و مدت زمان ۹:۴۰ دقیقه تهیه شده و فیلمها دارای کیفیت بسیار بالایی میباشند حجم کل این مجموعه نیز ۷۲۶ مگابایت میباشد.

 

دانلود قسمت  اول با لینک مستقیم

دانلود قسمت  دوم با لینک مستقیم

دانلود قسمت  سوم با لینک مستقیم

دانلود قسمت  چهارم با لینک مستقیم

دانلود قسمت  پنجم با لینک مستقیم

دانلود قسمت  ششم با لینک مستقیم

دانلود قسمت  هفتم با لینک مستقیم

دانلود قسمت  هشتم با لینک مستقیم

 

پسورد : www.20learn.ir

 

امتیاز این post

2 پاسخ

  1. ببخشید. سوالی داشتم.فرمت فایل ها چی هستش؟چون کامپیوتر من نمی تونه اونارو بخونه.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید