1. Home
  2. »
  3. آموزش های شبکه
  4. »
  5. فیلم آموزش شبیه ساز gns3 صفر تا صد (اختصاصی)

خلاصه این مطلب :

فیلم آموزش شبیه ساز gns3 صفر تا صد

 

فیلم آموزش شبیه ساز gns3 صفر تا صد

[popup id=”gns3″ title=”کانال تلگرام بیست لرن ” theme_id=”852″ size=”small” width_unit=”px” height_unit=”px” location=”center top” position_right=”0″ position_left=”0″ position_bottom=”0″ position_top=”100″ animation_type=”fade” animation_speed=”350″ animation_origin=”center top” overlay_click=”1″]مرجع آموزش برنامه نوسی و شبکه[/popup]

برنامه GNS3 این امکان را به ما میدهد تا IOS ccna/">سیسکو را بجای اجرا روی تجهیزات ccna/">سیسکو روی کامپیوتر Run کنیم این برنامه براساس کد Dynamips نوشته شده است.

Dynamips برنامه ای است که توانست IOS ccna/">سیسکو را روی CPU های x86 یا همین Pentium های ما در محیط ویندوز و لینکس اجرا کند Emulate))فرق Emulation با Simulation در این است که Simulation در واقع برنامه ای است که کار خاصی را شبیه سازی میکند اما Emulator ها برنامه خاص را بطور کامل روی محیط جدید اجرا میکنند و در محیط مجازی بصورت واقعی اجرا میکنند.

Dynamips میتواند چندین نسخه IOS مربوط به سری مختلف ccna/">سیسکو را در آن واحد اجرا کند و این روتر ها را از طریق ماژول های مختلف به هم وصل کند. این تنظیمات درون یک فایل TEXT ذخیره میشود و شبکه مجازی شما با اجرای آن تنظیم هر بار اجرا میگردد.

وقتی شبکه های بزرگتر را بخواهیم با Dynamips؛ اجرا کنیم تغییرات Config File کمی سخت میشود یا ایجاد تغییر نیاز به حواس جمع و دقت بیشتری دارد… Dynagen یا رابط Text-based آن به همین دلیل بعدا ارائه شد اما نواقصی هم داشت بهمین دلیل نیاز به برنامه ای Diagram گونه و User Friendly حس می شد تا اینکه GNS3 ارائه گردید.

GNS3 برروی Dynamips و Dynagen سوار شده و به ما محیطی کاملا گرافیکی میدهد تا براحتی روتر ها را روی صفحه رسم کرده و به هم وصل کنیم و سپس به آنها Telnet کنیم و تنظیمات را پیاده کنیم و در حین حال کلی در وقت ما را صرفه جویی میکند.

 

فیلم آموزشی شبیه ساز gns3 شامل ۶ قسمت به صورت کاملا فارسی و صفر تاصد .همراه با مثالهای عملی و پیکر بندی های پایه ای و پیشرفته شبیه ساز gns3

 

دانلود آموزش ها از کانال تلگرام سایت در لینکهای زیر

قسمت ۱

قسمت ۲

قسمت ۳

قسمت ۴

قسمت ۵

قسمت ۶

 

 

 

 

 

امتیاز این post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید